Výlety po Okolí

Pokud se rozhodnete navštívit krásné město Loket, rozhodně nepočítejte s tím, že druhý nebo třetí den budete zívat nudou. Je zapotřebí věnovat mu mnohem více času. Jinak budete ještě dlouho litovat. Poté, co si prohlédnete vše, co nabízí přímo centrum města, můžete se vydat po jeho okolí.

Vyhlídky kolem města jsou vhodné jak pro „trénované“ turisty, tak i pro ty, kteří chtějí absolvovat opravdu jen procházky.

Kolem řeky Ohře.

Nad ní projdete průchodem v Kolovratské skále, kde na Vás čeká visutý houpací most.
Náročnější turisté určitě nezapomenou navštívit Svatošské skály. Tady potkáte bájný zkamenělý svatební průvod Jana Svatoše. Toho zde zaklela víla řeky Ohře. Kdo se rozhodne vydat do Královéhradeckého kraje, zajisté navštíví i kouzelné Karlovy Vary. Lázeňské město, které založil císař a král Karel IV. Město je lahůdkou zejména pro milovníky architektury. Snoubí se tu totiž baroko s klasicismem i secesí.

Hrad Bečov ukrývá vzácný unikát

Přibližně dvacet kilometrů od města Loket Vám do cesty vstoupí městečko Bečov nad Teplou se stejnojmenným hradem. Pokud se Vám zdá, že je podobný hradu Loket, pak máte dobrý postřeh. Oba hrady byly vystavěny ve stejné době, a tudíž i stejném stylu.

Právě na hradě Bečov je k vidění jeden vzácný exponát.
Slavný relikviář sv. Maura.
Jeho nález v roce 1985 patří k nejvýznamnějším objevům novodobé historie tehdejšího Československa. Nechybělo málo a byl by pro naši zemi navždy ztracen. Ale to se jistě dozvíte přímo na místě.

Už ve dvanáctém století byl založen klášter premonstrátů Teplá, který leží čtyřicet kilometrů od města Loket.
Tuto krásnou stavbu si můžete nejen prohlédnout, ale dopřát si tu i trochu duchovního rozptýlení.
Vzhledem k tomu, že byl klášter vrácen původním majitelům, probíhají tu pravidelné bohoslužby.
Kromě toho se tu konají i krásné koncerty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

cs_CZ