PENZION ULRIKA V HISTORICKÉM JÁDRU

Města, která byla vystavěna před dávnými lety, mají zvláštní kouzlo. Doslova z každého koutku na nás dýchá historie. Přesně takovým místem je bývalé královské město Loket. Historický význam tohoto města vidíte doslova na každém kroku. Je toho k vidění opravdu mnoho. A velkou výhodou je, že se nemusíte složitě přesouvat z místa na místo, ale máte vše na dosah ruky.

  • Proto je velice výhodné ubytovat se přímo v centru.
  • Penzion Ulrika, který leží v historickém jádru města, Vám poskytne zázemí, ze kterého se budete moci každý den vydat na jinou stranu a objevovat krásu místních ulic, uliček a staveb.

Jednou z nich je i kostel sv. Václava, který byl původně vystavěn v gotickém slohu, ale z důvodu požáru má dnes barokní podobu z první poloviny osmnáctého století. Každá sakrální památka má většinou svůj vlastní zajímavý příběh. Nejinak je tomu i u kostela sv. Václava.

  • Až budete uvnitř, tak se pořádně rozhlédněte.
  • Kostel totiž skrývá jedno tajemství.

Je tu pohřben vězeň císaře Rudolfa II., kdysi mocný Jiří Popel z Lobkovic. Svůj trest si tu odpykával za spiknutí proti císaři a na Loket byl převezen roku 1606. Na pohřbení šlechtice v kostele by nebylo jistě nic divného. Jenže nikdo neví, kde to místo je. Z penzionu Ulrika je to do kostela pouhé dvě minuty pěšky. Právě tam tedy může

Váš výlet končit.

Dovolená opravdu pro každého

Po příjemné procházce nezapomeňte využít restauraci s italskými specialitami, která je součástí penzionu.

  • Večer můžete zakončit ochutnávkou kvalitních vín nebo míchaných drinků.
  • A ráno opět vyrazit za místními krásami.

Nenechte si ujít například loketské přístaviště, které se nachází přímo pod slavným hradem. Celou atmosféru historického centra města dotvářejí zachovalé městské hradby. Z penzionu Ulrika pouhé tři minuty. Výlety jsou tedy vhodné pro páry, rodiny s malými dětmi i pro seniory.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *