MĚSTO, ZE KTERÉHO DÝCHÁ HISTORIE

Stále více Čechů dává přednost dovolené v tuzemsku. Poznali totiž, že je tu skutečně mnoho k vidění. Naše historické památky jsou naprosto jedinečné a vcelku dobře zachovalé. Pokud uvažujete o návštěvě Karlovarského kraje, pak byste neměli minout bývalé královské město Loket.

  • Přesto, že se rozhodně nejedná o žádné velkoměsto, najdete tu velice slušné ubytování v penzionu Ulrika.
  • Ten se nachází přímo v samotném centru města.

To, že je město opravdu nevelké (něco málo přes tři tisíce obyvatel), je v tomto případě velkou výhodou. Je tu potřebný klid, a proto se Loket stal doslova turistickým rájemOno je toho tu ale opravdu k vidění dost. Návštěva historických památek většinou v Lokti začíná u monumentálního hradu. Jeho historie spadá už do dvanáctého století a má skutečně bohatou historii. Budete chodit po místech, kde zanechala pomyslné stopy česká královna Eliška Přemyslovna i se svými dětmi. Zdi loketského hradu byly také svědkem poslední hádky mezi královskými manžely. Po ní Jan Lucemburský nechal děti na Lokti uvěznit a jejich matku poslal do Mělníka.

Slavný šlechtic v loketském kostele

S hradem souvisí i částečně dochované městské hradby. Jen málokteré město se může pochlubit touto památkou. Proto si ji rozhodně nenechte ujít. Získáte představu o obranném systému ve středověku.

  • Za návštěvu jistě stojí i kostel sv. Václava.
  • K němu se váže zajímavá historie.
  • V jeho útrobách je pohřben český šlechtic Jiří Popel z Lobkovic, kterého dal na hradě Loket uvěznit sám císař Rudolf II.
  • Proč se tak stalo a jaké zvěsti se po smrti Lobkovice začaly šířit královstvím, se jistě dozvíte na místě.

A až Vás všechny památky unaví, můžete navštívit Ristorante pizzeria Marconi a ochutnat některou italskou specialitu. Večer se pak příjemně zakončí u italské kávy nebo sklence kvalitního vína.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *